INFOLINIA (700-1500) +48 601 630 003
Fornir modyfikowany to efekt połączenia zaawansowanych technologii oraz specjalnie do tego celu stworzonych gatunków drzew plantacyjnych. W efekcie tego uzyskuje się szeroką gamę kolorów i wzorów oraz różnorodną strukturę powierzchni. Dodatkowym atutem jest dostępność arkuszy forniru modyfikowanego w jednakowych i powtarzalnych wymiarach. Zapewnia zminimalizowanie odpadów oraz ograniczenie kosztów produkcji.
Okleina modyfikowalna - właściwości:
Dane techniczne:
Zastosowanie:
Dostępne wzory:
Przedstawione wzory zawierają zdjęcie poglądowe oraz skan całego liścia okleiny. Odcień koloru może odbiegać od odcienia okleiny. Spowodowane jest to różnicami w ustawieniach urządzeń do przechwytywania obrazu oraz jego wyświetlania. W celu dokładnego zapoznania się ze wzorami zachęcamy do zamówienia wzornika.
Są to cienkie płaty o grubości od 0,1 do 0,9 mm, uzyskiwane poprzez skrawanie płaskie lub obwodowe. Ze względu na zastosowanie forniry można podzielić na okleiny oraz obłogi. W zależności od rodzaju gatunku drewna fornir może być przeznaczony na okleinę fornirowaną sklejkę lub warstwowe drewno prasowane. Najczęściej na fornir przeznacza się drewno o dużych średnicach. Ostatni etap produkcji obejmuje impregnowanie.
Podstawową cechą forniru jest to, że wraz z upływem czasu jego kolor ulega zmianie. Duże znaczenie ma przy tym wystawienie powierzchni mebli na działanie światła słonecznego. Niekorzystnie działa również wysoka temperatura i wilgoć.
Pamiętaj, że fornir wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednie utrzymanie może odwdzięczyć się przetrwaniem na długie lata. Do czyszczenia unikaj detergentów, a najlepiej sprawdzi się ciepła woda oraz flanelowa ścierka. W przypadku większych zabrudzeń stosuj mydło bez dodatku alkoholu i balsamów. Mebli fornirowanych nie należy również natłuszczać i polerować - tłuste środki (również te w sprayu) mogą pozostawić na nich trwałe ślady.
Urok drewna i forniru to również jego nieprzewidywalność.