+48 601 630 003

biuro@california-trading.eu

Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2014 zakończyły się 19 września. Cieszyła nas obecność wielu zwiedzających oraz ogromne zainteresowanie nowościami w naszej ofercie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas na naszym stoisku.

Pokazaliśmy wiele nowości, nie tylko w dotychczasowej ofercie.

Ogromny sukces – tak komentowali ofertę

i samo stoisko liczni zwiedzający. Nowa oferta California Trading zawierała m.in. materiały typu „solid surface”, designerskie panele dekoracyjne, uchwyty meblowe, zamki magnetyczne, sklejkę elastyczną jak i szalunkową oraz nowe dekory oklein modyfikowanych. To 5 nowych grup produktowych w ciągu jednego roku. Debiutem dla nowości były właśnie targi, a nowe produkty w ofercie, śmiało możemy powiedzieć, rozpoczynają swoją obecność na rynku z sukcesem.

Sprzedaż nowości rozpoczniemy już w listopadzie b.r.

Zapraszamy do krótkiego fotoreportażu z targów, prezentującego wymienione nowości.

Ekspozycja prezentowała przede wszystkim nowe dekory oklein modyfikowanych.
Wysoka wytrzymałość podczas obróbki, powtarzalność dekoru oraz nowoczesny wzór i kolor – to są stwierdzenia, które określają nowe dekory i przyświecały przez cały czas idei wprowadzenia ich do sprzedaży. Ciekawe wykorzystanie oklein świetnie prezentowała ekspozycja formatek drzwiowych oraz płyt fornirowanych.
Dotychczasowa oferta California Trading od tej pory będzie nosiła nazwę MagicVeneer.

Panele dekoracyjne (DecorPanel) – jedna z ekspozycji, zdaniem odwiedzających najciekawsza, prezentująca nowoczesne panele dekoracyjne.
Transparentne panele dekoracyjne dają ogromne możliwości kreowania nowoczesnych, designerskich wnętrz. Zastosowane do produkcji naturalne materiały otwierają przed nami nowe możliwości. Połączenie natury oraz najnowszych technologii przyjaznych środowisku dostarcza naszym wnętrzom energii a zarazem subtelnie wtapia się w otoczenie.
Duży wybór dekorów znajdzie zastosowanie w najbardziej wyszukanych aranżacjach. Transparentność powierzchni o różnym stopniu zapewnia intymność stref. Plastyczność materiału, z którego wykonane są panele z serii DecorPanel znajdują zastosowanie w produkcji źródeł światła t.j. lampy, żyrandole, świetliki, transparentne ściany działowe oraz nawet w artykułach sanitarnych, np. umywalki.

Kolejną ekspozycję zajmowały materiały typu „solid surface”, czyli konglomeraty oraz płyty akrylowe tworzące serię produktów MagicStone i Acrylic.

MagicStone, albo konglomeraty, to nic innego jak kamień syntetyczny, do produkcji którego używa się zarówno naturalnych materiałów (piasek kwarcowy, kamienie naturalne) oraz żywic będących spoiwem.

Dzięki temu otrzymujemy trwały, niezwykle twardy materiał, będący alternatywą dla popularnych marmurów. Cecha, która sprawia, iż jest to materiał lepszy w zastosowaniu niż tradycyjny marmur to przede wszystkim łatwość obróbki materiału oraz wysoka powtarzalność wzoru.
Zastosowanie – przede wszystkim okładziny ścienne, blaty kuchenne, stoły, parapety, schody.

Obok kamienia syntetycznego umieściliśmy alternatywę – płyty akrylowe. Dlaczego alternatywa, gdyż materiał również jest wykorzystywany są jako okładziny ścienne, blaty kuchenne, łazienkowe, stoły, parapety etc. Jedyną różnicą jest to, iż jest to materiał wykonany z akrylu, posiadający nieco odmienne właściwości niż kamień syntetyczny. Bardzo łatwy w obróbce, spajaniu, użytkowaniu. Właściwość, która zasługuje na uznanie to plastyczność materiału. Płyty akrylowe można formować używając po prostu temperatury. Daje to szerokie możliwość dowolnej aranżacji wnętrz, nadając im niepowtarzalny charakter.

Kolejne nowości to uchwyty meblowe oraz będące już w ofercie – zamki magnetyczne.
Obie grupy komponentów tworzą nowo grupę produktów o nawie Look&Handle. Zaprezentowane uchwyty meblowe na 12 ekspozytorach to tylko część całej kolekcji. Wysoka jakość oraz niebanalny design przyciągały szereg odwiedzających.

Zamki magnetyczne dostępne są w trzech wersjach. Na wkładkę patentową, na klucz zwykły oraz typ WC. Zamek, według badań przeprowadzonych dla nas przez ITB przeznaczony jest do drzwi wewnętrznych o masie nieprzekraczającej 100kg, a wytrzymałość określana jest na 200.000 cykli pracy. Zaletą zestawu zamka z zaczepem jest przede wszystkim możliwość regulacji blachy zaczepowej oraz symetryczność konstrukcji – zamek może być wykorzystywany jako prawy lub lewy.

Znana już nam grupa produktów, teraz pod nazwą Plywood&Board to m.in.: sklejka elastyczna, sklejka zwykła oraz sklejka szalunkowa. Grupa skierowana jest do producentów mebli oraz do firm budowlanych. Będąca w ofercie sklejka elastyczna cechuje się wysoką wytrzymałością oraz możliwościami produkcyjnymi – doskonale przedstawiała dane cechy przygotowana przez California Trading ekspozycja.
Sklejka szalunkowa natomiast to typowy materiał wykorzystywany do budownictwa. Główne cechy to znikoma absorpcja wody, wytrzymała powłoka zwana filmem oraz lekkość materiału.

Ostatnia nowość CT to seria Light. Jest to grupa produktów, w skład której wchodzi oświetlenie dekoracyjne. Są to o niewielkiej grubości (15mm) plafony wykorzystujące technologię LED. Niezwykle oszczędne, dające jasne, a zarazem delikatne światło.
Ekspozycja przedstawiała dwa panele LED będące fuzją z serią DecorPanel, oraz dwa panele, które pełniły funkcję dodatkowego oświetlenia na stoisku. Funkcjonalne i stylowe.

Całą imprezę uważamy za udaną. Z wieloma odwiedzającymi prowadzimy już wstępne rozmowy na temat nowości wprowadzanych już w listopadzie.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, niebawem nowa jej odsłona.
Zapraszamy też do kontaktowania się z nami w biurze terenowym w Tczewie oraz z przedstawicielami handlowymi.

Aby pobrać scany oklein modyfikowanych wpisz swój adres e-mail i zaakceptuj regulamin pobierania plików. Otrzymasz wówczas wiadomość z linkiem do pobrania plików.
Regulamin